Pozor, akce zrušena! Putování Moravou – Výstup na Bradlo

 title=
Vážení přátelé, nás pořadatele to velmi mrzí, ale kvůli velkému nebezpečí pádu stromů byl vydán přísný zákaz vstupu do lesa v oblasti Bradla. Z tohoto důvodu jsme nuceni letošní Setkání moravských patriotů zrušit. Děkujeme za pochopení. Budeme se těšit na vaši účast při dalších akcích pořádaných spolkem Moravská národní obec.
 
Moravská národní obec – místní sdružení Uničovsko a region Haná pořádají ve spolupráci s obcí Lipinka v sobotu dne 19. srpna 2017 od 10:00 hodin na památném

vrcholu Bradlo turisticko-společenskou akci ze série Putování Moravou — Vý­stup na Bradlo aneb VII. ROČNÍK SETKÁNÍ MORAVSKÝCH PATRIOTŮ. Srdečně zveme všechny opravdové patriotky a patrioty, lidi dobré vůle, kterým nechybí hrdost na historii, kulturu a tradice naší země Moravy. Čeká Vás setkání s přáteli, krásná a zajímavá příroda Úsovské vrchoviny a skalnatý, pověstmi opředený vrchol Bradlo (600 m n.m.), který je nejvyšší horou tohoto geomorfologického celku. Během setkání se můžete těšit na drobné občerstvení v podobě tradičních moravských produktů.
Uskuteční se prezentace Bradla na starých fotografiích a pohlednicích a pro zájemce proběhne také již tradiční vycházka po okolních přírodních krásách a zajímavostech, na které je zdejší krajina opravdu bohatá.
Na Bradlo lze vystoupit ze čtyř směrů. Nejkratší cesta vede od železniční stanice v obci Nová Hradečná na trati Olomouc – Šumperk. Na vrchol Vás odtud spolehlivě dovede červená turistická značka asi po 3 km dlouhém, ale poměrně prudkém stoupání. Výstup je také možný ze železniční zastávky v obci Libina, případně z obcí Lipinka nebo Kamenná, kde je profil výstupové trasy mírnější.
Pro účastníky bude odměnou krásný kruhový výhled na okolní obce, panorama Jeseníků, případně na rovinu Uničovské tabule a celé Hané. Všichni přítomní patrioti obdrží v upomínku pamětní list. Na Vaši účast se těší pořadatelé.
 
Kontakty:
 
Stanislav Blažek
e-mail: blazek@zamoravu.eu
mobil: 736 252 687
 
Pavel Lolek
e-mail: panpajalolku@seznam.cz
mobil: 723 232 052
 
 

3 odpovědi na “Pozor, akce zrušena! Putování Moravou – Výstup na Bradlo”

  1. Vážení přátelé, letos je ideálním výchozím místem obec Libina, která se nachází na železniční trati Olomouc – Šumperk. Od vlakové zastávky Libina vás na vrchol Bradla spolehlivě dovede modrá turistická značka. Mezi obcemi Nová Hradečná a Lipinka totiž probíhá oprava silnice. Je zde zákaz vjezdu.

    Těšíme se na vaši účast.

  2. VAROVÁNÍ – Lesy kolem Bradla bohužel v uplynulých dnech zasáhla silná vichřice. Ta napáchala velké škody na lesních porostech. V lese kolem Bradla je mnoho polámaných nebo vyvrácených stromů. Vstup do tohoto lesa je jen na vlastní riziko. Přátelé, pokud se rozhodnete, i přes toto riziko, účastnit se letošního setkání, pak prosím dbejte na zvýšenou opatrnost!!!

  3. Vážení přátelé, nás pořadatele to velmi mrzí, ale kvůli velkému nebezpečí pádu stromů byl vydán přísný zákaz vstupu do lesa v oblasti Bradla. Z tohoto důvodu jsme nuceni letošní Setkání moravských patriotů zrušit. Děkujeme za pochopení. Budeme se těšit na vaši účast při dalších akcích spolku Moravská národní obec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *