NOMINACE NA OSOBNOST MORAVY 2019 – LUDĚK URBÁNEK „SAVANA“

Vážení přátelé, příznivci naší ankety, rádi vám dnes představíme další výraznou osobnost, která k naší radosti přijala nominaci na cenu Osobnost Moravy 2019.
Luděk Urbánek, kterého mnozí znají spíše pod přezdívkou Savana, se narodil v Brně. Patří mezi významné osobnosti kulturního života. Od mládí se věnuje hudbě, je nekuřák a abstinent. Drží se zásady – Nedělej lidem to, co sám nemáš rád a chovej se tak, aby ses za sebe nemusel stydět. Celý život se hrdě hlásí k Moravě a moravské národnosti. Tu také propaguje nejen v naší zemi, ale i v zahraničí. Několik let moderoval například Brněnské Vánoce na náměstí Svobody, Kudrnovo kolo, slavnostní zahájení turistických sezon, různé mítinky a setkání v městských částech, festivaly atd.
Pracuje jako moderátor v rádiu, kde má i svůj vlastní pořad. Momentálně je to Signál rádio a Kiss. Po úspěšném konkurzu a talentových zkouškách začínal na tehdy nejposlouchanějším moravském rádiu Čas. Zde také získal díky své jedinečnosti spoustu posluchačů a fanoušků.
Mihl se i v několika filmech a pohádkách, ze kterých zmíníme alespoň Sen o krásné panně a Trhala fialky dynamitem. S kapelou natočil čtyři desky a jejich klipy se objevily i v televizi. Je také členem Syndikátu novinářů. Rád se nezištně věnuje těm, co to potřebují. Navštěvuje dětské ústavy, onkologická zařízení, ale pomáhá i čtyřnohým kamarádům. Pravidelně jezdí bavit osoby se zrakovým postižením do Chrlic a na charitu obětuje spoustu svého času i finančních prostředků. Nejen na dětských dnech přináší radost našim nejmenším, ale potkáte jej i na dalších akcích po celé naší republice. Nikdy neopomene zmínit, že je z Moravy a je na to hrdý. Pro svoji povahu je oblíben nejen dospělými, ale hlavně mezi dětmi. Právě mezi nimi šíří povědomí o Moravě a našich tradicích a kořenech.
Má rád naše moravské zvyklosti a na nesčetných folklorních slavnostech byl osobně činný a zainteresován. Pracuje 7 dní v týdnu a od rána do večera. Práce je totiž jeho koníčkem a je to vidět. Je vždy dobře naladěn a kolem sebe šíří stále pozitivní náladu.

Děkujeme panu Luďku Urbánkovi za souhlas s nominací a přejeme tomuto všestrannému a pracovitému člověku mnoho dalších úspěchů a radostí.

Za koordinační tým iniciativy „Osobnost Moravy“
Stanislav Blažek
kontaktní osoba, jednatel s osobnostmi

39 odpovědí na “NOMINACE NA OSOBNOST MORAVY 2019 – LUDĚK URBÁNEK „SAVANA“”

 1. Savana je absolutní jednička! Brněnská osobnost, je oblíbený, všichni ho mají rádi a fandí mu !
  Vše, co bylo o něm zde napsáno, je pravda!!! Proto mu přeji to nejvyšší ocenění 👍👍👍👍👍👍👍

 2. Znám s mnoha akcí,rozdává pozitivní energii,úžasně komunikuje s dětmi…….za mě je nominace na místě.

 3. Vše je napsáno. Já jsem velice rád, že je nominován.

 4. Náš Savánek alias Luďa Ludvík Urbánek …. no coment 😘

 5. Mohu jen doporucit zname se leta a na mnoha akcich se pracovne potkavame. SAVANA si toto oceneni urcite zaslouzi

 6. Plně podporuji naše moravské sluníčko, všestranného, oblíbeného, pracovitého, dětmi i dospělými oblíbeného Savanu Luďka Urbánka v nominaci. Líbí se mi, že je nekuřák a nepije, což je hlavně pro děti velmi motivující a pozitivní. Už jen to by byl důvod i pro kandidaturu na prezidenta, Savano popřemýšlej o tom.

 7. Skvělý moderátor, skvělý člověk, Savana má určitě můj hlas!

 8. Nepotřebuji číst celé hodnocení Luďovo, znám ho víc jak čtvrtstoletí a těší mě jeho nominace.

 9. Úžasný človíček, jsem vděčná za to že patřím k jeho přátelům a velice si ho vážím. Máš můj hlas.

 10. Jsem pro, Savana je nezapomenutelný, milý a velmi schopný člověk a zaslouží si, aby se o něm vědělo!

 11. Zdravím Tě Luďku, super, posloucham Te každé ráno v práci a Vaše rádio mě zprijemnuje den. Mila

 12. SAVANA JE nejlepší moderátor, „úžasný člověk“ s velkým Ć, kamarád, pohodář, ochotný pomoci…….má všechna nej, co znám. PROTO SI PRÁVEM ZASLOUŽÍ BÝT OSOBNOSTÍ MORAVY2019.
  Máš můj hlas a držím palce, Savano (y) 🙂

 13. Savana….Znám ho z rádia a taky prostřednictvím kamarádky Nadi. Je to opravdu osobnost, pomáhá kdykoliv je potřeba, charitativní akce ve prospěch onkologických i jinak těžce nemocným. Nechal si ostříhat svoje krásné vlasy, vydražil je a výtěžek poskytl ve prospěch psího hospicu. Je ochoten pomoct ve prospěch každého, co to potřebuje. Jeden z mála ještě slušných a férových srdcařů, kterému nechybí empatie. Znám hodně hodných a slušných lidí , ale ale hrozně málo je takových jako je Savana. 🤗

 14. Savana Savanovič mi pomáhal v nejhorším období mého života. Ve dnech a týdnech, kdy i moje tělo i mysl ničila chemoterapie, jsem každý večer čekala na jeho relaci v rádiu, často mu „plakala na hrudi“ a on mne trpělivě utěšoval a posiloval. Byl lepší než profesionální psycholog a jsem mu za to dodnes vděčná . Přispěl velkým dílem k mému uzdravení a jsem ráda, že mu to dnes mohu svým hlasem aspoň trochu oplatit. Savano, věřím, že zvítězíš!

 15. Brácho, sdílím, hlasuji pro Tebe a doporučuji všem přátelům.

 16. Luděk je úžasný,skvělý člověk a má můj obdiv.Hlasuji pro něj.

 17. Skvely chlap, profik kazdym coulem a zadnej namyslenec.

 18. Savana je renesanční bytost, zdá se mi, že je všude a umí úplně všechno, nevím, jak to dělá, ale vůbec nestárne a někdy má dlouhý vlasy po zadek a někdy je skoro na holohlavo …

 19. Savana ????? Srdíčková bytost…….kéž by takových lidí byli více…….nominaci si zaslouží

 20. Luďka bohužel osobně zatím neznám, ale jeho činností si velice vážím. Dávám hlas a fandím, je obrovský vzor mladým lidem 💖🌹💚

 21. Savana je skvělý moderátor a také úžasný člověk. Na jeho parádní vecerni příběhy na tehdejším radiu Čas asi nikdy nezapomenu.

 22. Luda je nejlepsi. Mame ho moc radi. At vyhraje 😉

 23. Pro mne velice pozitivní člověk. Právem si to zaslouží.

 24. Prostě super borec co nezkazí žádnou legraci…

 25. Přidávám se ke všem komentářům,které tu jsou 🙂

 26. SAVANA JE PROSTĚ NEJLEPŠÍ, TAKY HO MILUJU :*
  ZASLOUŽÍ SI BÝT VÍTĚZ (y)

 27. Senza chlap, chytrej,ví o čem mluví a má přehled. Rád ho poslouchám a držím mu pěsti!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *