OSOBNOST MORAVY 2021 – Zahájení šestého ročníku

Vážení příznivci, Moravanky a Moravané, je začátek roku 2021 a my členové organizačního týmu ze spolku Moravská národní obec si vás dovolujeme co nejsrdečněji pozvat nejen k pouhému sledování, ale především k aktivní účasti na již šestém ročníku naší úspěšné a zajímavé iniciativy „Osobnost Moravy“.

Také v letošním roce hledáme známou, či méně známou moravskou osobnost, jejíž um a činnost přispívá k utváření dobrého jména naší milé země Moravy. A právě takoví lidé si dle našeho názoru zaslouží naši pozornost a ocenění. Pokud někoho takového znáte, tak neváhejte a zašlete nám svůj návrh. My, pořadatelé, rádi vámi navrhovanou osobnost oslovíme, získáme její souhlas a poté zařadíme do seznamu nominovaných. Následně můžete hlasovat pro svoji oblíbenou osobnost v internetové anketě. Každý z vás tak může přispět k co největší objektivitě při rozhodování, kdo se stane Osobností Moravy pro rok 2021.

Pravidla ankety:

– Termín ukončení sběru nominací: 13. červen 2021. Do té doby je možné posílat své návrhy na adresu osobnost@zamoravu.eu či na FB stránku Osobnost Moravy. Není třeba získávat souhlas s nominací ze strany nominovaného, to učiní komise — nicméně je otevřena možnost získat souhlas s předstihem, o čemž je třeba komisi informovat.

Od 27. června (12:00 hod.) do 12. prosince (12:00 hod.) bude otevřena hlasovací anketa.
Po uzavření bude vyhlášeno jméno vítěze — Osobnosti Moravy 2021 na stránkách Moravské národní obce.

Závěrem bychom rádi poděkovali vám všem příznivcům za zájem a spolupráci během uplynulých pěti ročníků této internetové ankety. Věříme, že nám zachováte svoji přízeň i v letošním roce. Víme, že na Moravě žije a pracuje mnoho výrazných osobností z nejrůznějších oborů lidské činnosti. Proto se nemusíte bát zasílat, nám pořadatelům, své návrhy, netrpělivě je budeme očekávat. Již předem vám za ně děkujeme.

Sledovat nás můžete zde:

Stránky Moravské národní obce: Osobnost Moravy
Facebook iniciativy: Osobnost Moravy

Koordinační tým iniciativy „Osobnost Moravy“

3 odpovědi na “OSOBNOST MORAVY 2021 – Zahájení šestého ročníku”

  1. Já navrhojo pani Jarmilo Vitoslavskó z Tróbek. Je to jedna z névěčich odbornic na Hanácky kroje, kery sama šeje. Jeji práca je filigránská. Školi ledi, keři o to stojijó, jak se starat o kroj, če jak si ho ošet. Velkó měró stoji za krojovó čestotó na Hané. To je pro laika nepředstavitelná věc. Deť k ni chodijó pro rade e muzejnici a historici. Tade ta pani si na hanačko nehraje, jak nekeři, keři hanó, folklór a hanáčtěno dojijó a o teho mrzačijó. Naščesti tode je a pracoje. Bez takovéch ledi, be hrdi moraváci a hanáci co se kroju téká, předale dalšim generacim velké prd. Odborná veřejnost na to totiž z vesoka s..e.

  2. Děkujeme za skvělý návrh. Paní Vitoslavskou rádi oslovíme a požádáme o souhlas s nominací. Budeme rádi, pokud nám zachováte svoji přízeň a zájem o anketu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *