1420 RADNIC – Poděkování místopředsedkyně Lenky Holaňové

Vážení představitelé obcí a měst, zítra 5. července 2018 si připomeneme moravským a státním svátkem příchod slovanských věrozvěstů, patronů Moravy a spolupatronů Evropy, Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Ve většině moravských obcí na žádost našeho spolku zavlaje v tento den moravská vlajka. Ráda bych Vám jménem Moravské národní obce srdečně poděkovala, že Vaše obec je jednou z 1420 obcí, jež se rozhodly připomínat tímto způsobem svým občanům tradiční hodnoty, moravskou identitu, sounáležitost k Moravě a vybízet k oprávněné hrdosti. Tímto symbolickým aktem vyjadřujete úctu k cyrilometodějské tradici, poctu naší rodné zemi Moravě, její bohaté historii a svébytné kultuře.

Vážení představitelé obcí a měst, Vaší zásluhou zůstane Morava a její kulturní dědictví v srdcích jejích obyvatel stále živá, nesmírně si toho vážíme. Přeji Vám a Vašim občanům mnoho úspěchů a krásný 5. červenec.

S úctou

Lenka Holaňová

 

místopředsedkyně Moravské národní obce

 

Zlatá a červená — hrdé moravské barvy

Jedna odpověď na “1420 RADNIC – Poděkování místopředsedkyně Lenky Holaňové”

  1. Patří to spíše do sportu , ale v nové druholigové sezoně budou mít fotbalisté Zbrojovky Brno vzadu na dresech “ malou “ moravskou vlajku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *