Putování Moravou – Pozvánka na novoroční Bradlo

Vážené Moravanky, vážení Moravané, obdivovatelé přírody a příznivci dalekých výhledů, spolek Moravská národní obec, Oblastní sdružení Haná, si vás dovoluje pozvat na tradiční akci nazvanou NOVOROČNÍ SETKÁNÍ MORAVSKÝCH PATRIOTEK A PATRIOTŮ NA BRADLE

Sejdeme se tedy dne 1. ledna 2022 na vrcholu hory Bradlo od 9:00 do 12:00 hodin. Skalnatý vrchol Bradla (600 m n. m.) je opředen mnoha pověstmi a legendami. Odedávna se zde setkávají lidé ze širokého okolí a mezi nimi také moravští vlastenci. Na Bradlo se dá vystoupit hned z několika směrů. Nejčastěji ze železničních zastávek v obcích Nová Hradečná nebo Libina, které se nachází na trati Olomouc – Šumperk. Bohužel v současné době probíhá rekonstrukce této tratě a tak je zde výluka. Nejmírnější výstup je pak z obce Lipinka, která ovšem neleží na železniční trati.

Přátelé, přijďte mezi nás do krásné přírody Úsovské vrchoviny. Společně se budeme kochat unikátním kruhovým výhledem z vrcholové plošiny, ochutnáme letošní vzorky naší moravské slivovice, společně oslavíme Nový rok a popřejeme si mnoho štěstí. Své zážitky můžete zapsat do vrcholové knihy. Stožár s moravskou vlajkou a schránku s vrcholovou knihou instalovali a spravují členové a příznivci Moravské národní obce, z.s. Avšak pamatujte na svoji bezpečnost. Každý se účastní výstupu na vlastní nebezpečí. Budeme se těšit na vaši účast.

Kontakt na pořadatele:

Stanislav Blažek – tel: 736 252 687

Pavel Lolek – tel: 723 232 052

2 odpovědi na “Putování Moravou – Pozvánka na novoroční Bradlo”

  1. Je mi 70let, na Bradlo jsme pravidelně chodili 15let s přáteli a našimi dětmi a pak i s vnoučaty. Každý rok ve stejnou dobu. Bylo nás víc a víc. Pak ale kovid přerušil naše setkávání , a k mé velké lítosti se zatím nepodařilo tuto tradici obnovit. Jsem rád, že další Moravané takto činí. Místo kde praotec Morav se svou družinou se zastavil a zvolal – to je ta země zaslíbená, mlékem a strdím oplývající – dnes naše krásná Haná a další moravská území naší krásné vlasti – MORAVY. Bohužel, pomýlený stařík Jirásek tuto historii překroutil na neexistujícího praotce Čecha a horu Říp a to se učí naše děti a vnoučata v obecné škole!! Díky za publikaci DĚJINY MORAVY! Moravan Petr DOLAR Svoboda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *