Také Křtiny u Brna reagovaly pozitivně na výzvu Moravské národní obce. Nejen, že zastupitelstvo městyse vyvěšení moravské zemské vlajky na svátek sv. Cyrila a Metoděje schválilo, ale vlajku trvale vystaví i v zasedací místnosti obecního úřadu. Navíc křtinská farnost 5. července 2011 zpřístupní i unikátní kostnici, která se nachází pod Santiniho barokním chrámem. Jednání o vyvěšení moravské vlajky a otevření kostnice vedl se starostou Františkem Novotným a místostarostou Mgr. Emilem Páskem, místopředseda Moravské národní obce a koordinátor iniciativy Vladimír Novotný. Na jednání bylo dohodnuto, že vedení radnice požádá farní úřad o zpřístupnění kostnice. Ten následně s otevřením souhlasil. Dopis v příloze.
V kostnici je vystaveno dvanáct zcela unikátních lebek. Každá z nich je po obvodu označena černou kresbou ve tvaru vavřínového věnce a na čele symbolem v podobě písmene T. Doposud je zcela záhadou, komu lebky patřily a proč byly takto pomalovány. Objeveny byly v roce 1991 speleologickou skupinou pod vedením Marka Šenkyříka. Podle prastaré legendy navštívili křtinské údolí (Vallis baptismi) moravští věrozvěsti Cyril a Metoděj a jejich žáci, kteří zde křtili naše předky. V první polovině 18. století byl křtinský středověký areál mariánského poutního místa nahrazen monumentální barokní centrálou, kterou navrhl věhlasný architekt Jan Blažej Santini-Aichel. V roce 2004 byla v ambitech kostela instalována zvonohra, která obsahuje 39 zvonů. Ta dokáže rozeznít mnoho moravských poutních písní, jako například CHVÁLU VZDEJME, MORAVANÉ či velehradskou hymnu BOŽE, COS RÁČIL s prosbou Dědictví otců, zachovej nám, Pane!
K 13. dubnu 2011 se k výzvě MNO přidalo již 71 moravských radnic.
Diky za dobró zprávu! Obratem sem totu informacu (sténě jak o zpřistupněnéch muzeách v Uničově) přidál na Wikipediu. http://cs.wikipedia.org/wiki/Moravsk%C3%A1_n%C3%A1rodn%C3%AD_obec