MORAVSKÝ KRAS – Pozvánka na 8. ročník Putování Moravou

Setkání MNOMoravská národní obec, Místní sdružení Blansko a Mladá sajtna, Vás srdečně zvou na 8. ročník Putování Moravou. Jedná se o přátelské setkání lidí všech generací po stopách moravské historie, kultury a přírodních i technických zajímavostí. Účastníky tento pohodový a nenáročný výlet do nádherné přírody Moravského krasu alespoň na nějaký čas osvěží od jejich každodenních pracovních či jiných hektických záležitostí.

Sobota 21. května 2011 v 9.40 hodin.

Sraz v ADAMOVĚ u mostu naproti železniční stanici „Adamov-zastávka“, mapa

 

ODJEZDY VLAKŮ

 

 • Odjezd vlaku z Brna-hlavního nádraží je v 9.03 hodin. Příjezd do stanice „Adamov-zastávka“ je v 9.24 hodin.
 • Pro cestující od Brna: Nevystupovat z vlaku ve „stanici Adamov“, nýbrž jet o jednu dále → „Adamov-zastávka“.
 •  

 • Odjezd vlaku z Blanska je v 9.28 hodin. Příjezd do stanice „Adamov-zastávka“ je v 9.38 hodin.
 • Účastníkům, kteří přijedou autem, doporučujeme zaparkovat u blanenského nádraží.
 •  

  KDE SE SEJDEME?

   

  Sraz účastníků bude v 9.40 hodin (po příjezdu vlaků od Brna a Blanska) u mostu přes řeku Svitavu naproti železniční stanici „Adamov-zastávka“.
   

  TRASA PUTOVÁNÍ

   
  Pokud chcete mapu zobrazit v samostatném okně, klikněte prosím sem.
   


   

  POPIS TRASY

   

  Z Adamova vyrazíme po žluté značce. U nedalekého rozcestníku nás žlutá značka povede po Doubské cestě na palouk ke studánce U Srnce. Zde si prohlédneme zajímavé lokality velkomoravských hutí. Poté budeme pokračovat k Máchovu pomníku, kde nás čeká nádherný výhled po krajině. U pomníku si odpočineme a pořadateli akce tu budou rozdány pamětní listy. Po přestávce budeme pokračovat územím milířišť, až narazíme na silnici a hutnickou lokalitu Padouch. Zde přejdeme ze žluté značky na lesní cestu vedoucí krásným lesnatým údolím kolem selské pícky. Dále lesní cestou Padouchová, až narazíme na poustevníka a jeskyňáře žijícího u jeskyňky Děravka. Odtud budeme pokračovat k Klostermannově studánce. Následně projdeme kolem romantických zádumčivých důlních jezírek. Před obcí Rudice narazíme na litinový starohraběcí křížek (1822). V Rudici si můžeme prohlédnout větrný mlýn, Geopark, nebo se občerstvit. Dle časových možností si vybereme cestu do Jedovnic – polní a krátkou cestou, nebo Rudickým propadáním. Celková délka této nenáročné trasy, našeho Putování Moravou, bude asi 15 km. V případě nepřízně počasí je zajištěn náhradní program.
   

  KONTAKTNÍ OSOBY

   
  Vladimír Novotný, tel.: 731 183 041
  Luděk Poláček, tel.: 608 635 955
  Vojtěch Říha, tel.: 605 989 033
   
  E-mail Moravské národní obce:
  info@zamoravu.eu
   

  SEZNAM ÚČASTNÍKŮ

   


   
   
   

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *