Podstarohorci navázali kontakt s Telnickým parlamentem mladých

Rád bych Vás informoval o proběhlém setkání předsedy místního sdružení Moravské národní obce Podstarohorci se členy rady Telnického parlamentu mladých, které se uskutečnilo na pravidelné schůzce „Telnického parlamentu“ dne 23. ledna 2013 v Telnici. Jedná se o místní organizaci mladých lidí ve věku od 15 do 26 let, která se zaměřuje na zlepšení společenského života v obci, zejména pak na propagaci, podporu a uskutečňování občanských iniciativ s cílem vytvořit přátelské a domovské klima. Facebook: http://www.facebook.com/TelnickyParlament
 

 
     Hned na počátku pro mne bylo radostným překvapením, jak pozitivní byla reakce zúčastněných členů na můj dotaz, zda si myslí, že se hlásit k Moravě a udržovat o ní povědomí je i v současném globálním světě aktuální a potřebné. Nenašel se nikdo, kdo by to považoval za zbytečnost.
Během dalšího jednání jsme si vzájemně objasnili způsob fungování obou organizací a nastínili jsme oblasti, ve kterých by byla podle našich představ možná vzájemná spolupráce a podpora. První vlaštovkou mé podpory byla osobní aktivita, kdy jsem do schránek na domovské ulici roznesl letáky TPM na akci „Seznámení s jazzovým tancem“, která se uskutečnila v neděli 3. února 2013 v telnické sokolovně.
 

Jiří Máca

 

předseda MNO Podstarohorci

 
 
 

Jiří Máca a Telnický parlament mladých

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *