BRNO – Votivní mše na památku blahoslaveného Karla Rakouského

Sdružení monarchistů Brno, z. s., ve spolupráci s římskokatolickým farním úřadem v Brně na Petrově a s Vojenským a špitálním řádem sv. Lazara Jeruzalémského, Vás zvou na slavnostní mši svatou k připomenutí a uctění památky Jeho císařského a královského Veli­čenstva, blahoslaveného Karla I. (na Moravě Karla III.) Habsbur­sko-Lotrinského (* 1887; † 1922), posledního císaře rakouského, krále českého, markraběte moravské­ho, etc. Mše bude sloužena v diecézní katedrále sv. Petra a Pavla v Brně v neděli 25. října 2015 v 10.30 hodin. Mši svatou bude celebrovat katedrální farář Mgr. Ing. Pavel Konzbul, Dr.

 
     Slavnostní mši svatou doprovodí: Dómský komorní sbor při ZUŠ se zaměřením na církevní hudbu a Mužský pěvecký sbor Láska opravdivá. Srdečně jsou vítáni zástupci společenských a církevních organizací a spolků i široká veřejnost.
 

3 odpovědi na “BRNO – Votivní mše na památku blahoslaveného Karla Rakouského”

  1. Mohl bych mít dotaz na tvůrce uvedené pozvánky týkající se Vojenského a špitálního řádu sv. Lazara Jeruzalémského ? Ve zde uvedeném znaku se objevuje tzv. velký státní znak ČR, tj. včetně moravské orlice, na stránkách samotného řádu však v této podobě zcela absentuje a objevuje se pouze ve variantě s českým lvem viz http://www.oslj.cz/o-radu/heraldika.html Je z to tedy autorova invence nebo je skutečně doložitelný i v této Moravu a Slezsko zahrnující variantě ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *