KOBYLÍ – Prohlídka obecního muzea

„…poslání muzea v Kobylí je zachovat doklady o životě dřívějších pokolení v naší obci a zvláště uchovat lidovou tvorbu – překrásné lidové kroje a další památky, které postupně z běžného života mizí…“
(Coufal, Slovník nářečí obce Kobylí a okolí)
 
Vážení přátelé moravské kultury a tradic, zveme Vás 5. července do muzea obce Kobylí na Břeclavsku, kde si budete moci prohlédnout expozici se zvýhodněným vstupným.

Muzeu obce Kobylí se podařilo vybudovat rozsáhlou národopisnou expozici, která v blízkém okolí těžko hledá konkurenci. Nachází se v prostorách bývalé měšťanské školy. V současnosti si můžete v muzeu prohlédnout expozici věnovanou historii Kobylí a vývoji kobylského kroje, stylově upravenou selskou kuchyň a jizbu, poslechnout si zvukový pořad popisující starodávné žádání o ruku nevěsty na pozadí statické scény z venkovské chalupy, prohlédnout si expozici věnovanou nářadí a větším zemědělským strojům. Prohlídka se většinou končí ve stylově opravených sklepních prostorách muzea, kde se nachází malá vinařská expozice s prodejní vinotékou s víny kobylských vinařů. Muzeum ve spolupráci s Klubem přátel historie pořádá každoročně i několik tématických výstav.
Děkujeme vedení muzea i představitelům obce Kobylí za 7 let s moravskou vlajkou.
 

Lenka Holaňová

 

místopředsedkyně Moravské národní obce

 
 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *