Slavnostní rozsvícení Moravských hvězd ve Staré Břeclavi

Vážení přátelé, blíží se Vánoce a s nimi rozsvěcení vánočních stromů a moravských hvězd. Zveme Vás 7. prosince 2017 v 18.00 hod. do Staré Břeclavi na slavnostní rozsvícení Moravských hvězd, které ozdobí starobřeclavskou kapličku a celé náměstíčko. Můžete se těšit na vystoupení pěveckých souborů – Slovácký krúžek Stará Břeclav, Tereza Břeclav, Břeclavánek, Apoštolská Církev sbor Břeclav a Mužácký sbor. Zdravici pronese pan starosta Ing. Dominik.

Pro Vás a Vaše děti je připravena vánoční dílnička, kde si můžete vyrobit tradiční vánoční moravské ozdoby inspirované tématikou Moravské hvězdy – Moravian star. Koná se v Kulturním domě ve Staré Břeclavi již 28. listopadu 2017.

 

2 odpovědi na “Slavnostní rozsvícení Moravských hvězd ve Staré Břeclavi”

 1. Po návratu ze Staré Břeclavi jsem napsal následující povídání:
  Liberec: Ve městě pod Ještěděm jsem nějaký ten rok života strávil a minulé Vánoce mě potěšilo rozhodnutí radnice využít k prozáření Benešova náměstí Moravskou hvězdu na vrcholu vánočního stromu. Nevím přesně, jak to bylo vloni, letos je jimi strom obsypán a velká žlutá hvězda zdobí radniční balkon. Dobře napsaný článek v krajském zpravodaji:
  http://www.tydenvlk.cz/udalost/symbol-libereckych-vanoc-je-povazovan-za-pramati-vsech-vanocnich-hvezd
  Liberec: https://abload.de/img/vanocni_strom2017_libmquw7.jpg

  Stará Břeclav: Výlet za slavnostním rozsvícením Moravských hvězd se povedl, letos se konalo třetím rokem. Po vystoupení lidových souborů, kdy i cimbál vytáhli na prostranství před kulturním domem a oficiálních proslovech, pan starosta města Břeclav dálkovým ovládáním zažehnul na starobřeclavské kapličce první dvě hvězdy, předal ovládání jednomu z dětí účinkujících v předchozím hudebním vystoupení k rozsvícení zbylých dvou hvězd. Nad vchodem do kapličky je bílá hvězda, na levé, pravé a zadní straně pak žluto-červená. Jiné dítě pak dálkově rozsvítilo Moravské hvězdy na nedaleko rostoucím menším jehličnanu (novinka oproti předešlému roku, kdy na něm byla pouze běžná výzdoba), pravidelně se střídají žluté a žluto-červené.
  Z Hané zdraví Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *