Putování Moravou – pozvánka na výpravu po moravsko-slezské hranici

Na Sněžníku

21 – 24.února 2019
Organizátor: Ondřej Hetmánek
ondrej.hetmanek@centrum.cz
777 742 501
Běžkařská zimní turistická výprava po krásách Jeseníků převážně po či v blízkosti moravsko – slezské státní či zemské hranice. Vhodná pro každého alespoň průměrně fyzicky zdatného sportovce – běžkaře schopného snést možné extrémní horské zimní podmínky (mrazy, sněhové vichřice).

Pokud chcete zajistit ubytování nutno přihlásit se u organizátora do cca 16.12.2018, poté bude zajišťována rezervace ubytování, u některých rezervací bude nutno zaplatit zálohu. Samozřejmě pokud bude možno si ubytování zajistit i později je možné se připojit k akci kdykoliv. Možno se také připojit dle zájmu v kterékoliv etapě putování.

Časový harmonogram:

Čtvrtek 21.2.2019
V cca 9:45 h sraz na sedle Skřítek, kde je také možno zanechat auto k následnému návratu z tůry. Cesta přes Jelení studánku, Vysokou Holi, Ovčárnu, Švýcárnu na Červenohorské sedlo, kde bude zajištěno ubytování. Trasa cca 25 km, střední náročnosti. Od rozcestí pod Pradědem až na Červenohorské sedlo téměř stále z kopce.

Pátek 22.2.2019
Cesta přes Vřesovou studánku, Keprník a Ramzovské sedlo na chatu Paprsek, kde bude zajištěno ubytování. Trasa délky cca 23 km střední náročnost, místy okolo Vřesové Studánky a při výstupu a sestupu z Keprníku a Šeráku vyšší náročnost.

Sobota 23.2.2019
Cesta přes Kladské sedlo směrem na chatu Návrší, v závěru možný výstup na Králický Sněžník a sestup na chatu Návrší. V případě cesty pouze na chatu Návrší trasa délky cca 15 km nízké náročnosti. V případě výstupu na Sněžník trasa délky cca 24 km díky převýšení v závěru vyšší náročnost.

Neděle 24.2.2019
Návrat domů, popř. možno pro ty co neabsolvovali výstup na Sněžník v sobotu, ho uskutečnit v neděli před návratem. Návrat je možný přes Stříbrnice – Staré Město, či Dolní Moravu apod.

Ing. Mgr. Ondřej Hetmánek
Moravská národní obec

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *