NOMINACE NA OSOBNOST MORAVY 2019 – LUDĚK URBÁNEK „SAVANA“

Vážení přátelé, příznivci naší ankety, rádi vám dnes představíme další výraznou osobnost, která k naší radosti přijala nominaci na cenu Osobnost Moravy 2019.
Luděk Urbánek, kterého mnozí znají spíše pod přezdívkou Savana, se narodil v Brně. Patří mezi významné osobnosti kulturního života. Od mládí se věnuje hudbě, je nekuřák a abstinent. Drží se zásady – Nedělej lidem to, co sám nemáš rád a chovej se tak, aby ses za sebe nemusel stydět. Celý život se hrdě hlásí k Moravě a moravské národnosti. Tu také propaguje nejen v naší zemi, ale i v zahraničí. Několik let moderoval například Brněnské Vánoce na náměstí Svobody, Kudrnovo kolo, slavnostní zahájení turistických sezon, různé mítinky a setkání v městských částech, festivaly atd.
Pracuje jako moderátor v rádiu, kde má i svůj vlastní pořad. Momentálně je to Signál rádio a Kiss. Po úspěšném konkurzu a talentových zkouškách začínal na tehdy nejposlouchanějším moravském rádiu Čas. Zde také získal díky své jedinečnosti spoustu posluchačů a fanoušků.
Mihl se i v několika filmech a pohádkách, ze kterých zmíníme alespoň Sen o krásné panně a Trhala fialky dynamitem. S kapelou natočil čtyři desky a jejich klipy se objevily i v televizi. Je také členem Syndikátu novinářů. Rád se nezištně věnuje těm, co to potřebují. Navštěvuje dětské ústavy, onkologická zařízení, ale pomáhá i čtyřnohým kamarádům. Pravidelně jezdí bavit osoby se zrakovým postižením do Chrlic a na charitu obětuje spoustu svého času i finančních prostředků. Nejen na dětských dnech přináší radost našim nejmenším, ale potkáte jej i na dalších akcích po celé naší republice. Nikdy neopomene zmínit, že je z Moravy a je na to hrdý. Pro svoji povahu je oblíben nejen dospělými, ale hlavně mezi dětmi. Právě mezi nimi šíří povědomí o Moravě a našich tradicích a kořenech.
Má rád naše moravské zvyklosti a na nesčetných folklorních slavnostech byl osobně činný a zainteresován. Pracuje 7 dní v týdnu a od rána do večera. Práce je totiž jeho koníčkem a je to vidět. Je vždy dobře naladěn a kolem sebe šíří stále pozitivní náladu.

Děkujeme panu Luďku Urbánkovi za souhlas s nominací a přejeme tomuto všestrannému a pracovitému člověku mnoho dalších úspěchů a radostí.

Za koordinační tým iniciativy „Osobnost Moravy“
Stanislav Blažek
kontaktní osoba, jednatel s osobnostmi

43 odpovědí na “NOMINACE NA OSOBNOST MORAVY 2019 – LUDĚK URBÁNEK „SAVANA“”

 1. Savana je absolutní jednička! Brněnská osobnost, je oblíbený, všichni ho mají rádi a fandí mu !
  Vše, co bylo o něm zde napsáno, je pravda!!! Proto mu přeji to nejvyšší ocenění 👍👍👍👍👍👍👍

 2. Znám s mnoha akcí,rozdává pozitivní energii,úžasně komunikuje s dětmi…….za mě je nominace na místě.

 3. Vše je napsáno. Já jsem velice rád, že je nominován.

 4. Náš Savánek alias Luďa Ludvík Urbánek …. no coment 😘

 5. Mohu jen doporucit zname se leta a na mnoha akcich se pracovne potkavame. SAVANA si toto oceneni urcite zaslouzi

 6. Plně podporuji naše moravské sluníčko, všestranného, oblíbeného, pracovitého, dětmi i dospělými oblíbeného Savanu Luďka Urbánka v nominaci. Líbí se mi, že je nekuřák a nepije, což je hlavně pro děti velmi motivující a pozitivní. Už jen to by byl důvod i pro kandidaturu na prezidenta, Savano popřemýšlej o tom.

 7. Skvělý moderátor, skvělý člověk, Savana má určitě můj hlas!

 8. Nepotřebuji číst celé hodnocení Luďovo, znám ho víc jak čtvrtstoletí a těší mě jeho nominace.

 9. Úžasný človíček, jsem vděčná za to že patřím k jeho přátelům a velice si ho vážím. Máš můj hlas.

 10. Jsem pro, Savana je nezapomenutelný, milý a velmi schopný člověk a zaslouží si, aby se o něm vědělo!

 11. Zdravím Tě Luďku, super, posloucham Te každé ráno v práci a Vaše rádio mě zprijemnuje den. Mila

 12. SAVANA JE nejlepší moderátor, „úžasný člověk“ s velkým Ć, kamarád, pohodář, ochotný pomoci…….má všechna nej, co znám. PROTO SI PRÁVEM ZASLOUŽÍ BÝT OSOBNOSTÍ MORAVY2019.
  Máš můj hlas a držím palce, Savano (y) 🙂

 13. Savana….Znám ho z rádia a taky prostřednictvím kamarádky Nadi. Je to opravdu osobnost, pomáhá kdykoliv je potřeba, charitativní akce ve prospěch onkologických i jinak těžce nemocným. Nechal si ostříhat svoje krásné vlasy, vydražil je a výtěžek poskytl ve prospěch psího hospicu. Je ochoten pomoct ve prospěch každého, co to potřebuje. Jeden z mála ještě slušných a férových srdcařů, kterému nechybí empatie. Znám hodně hodných a slušných lidí , ale ale hrozně málo je takových jako je Savana. 🤗

 14. Savana Savanovič mi pomáhal v nejhorším období mého života. Ve dnech a týdnech, kdy i moje tělo i mysl ničila chemoterapie, jsem každý večer čekala na jeho relaci v rádiu, často mu „plakala na hrudi“ a on mne trpělivě utěšoval a posiloval. Byl lepší než profesionální psycholog a jsem mu za to dodnes vděčná . Přispěl velkým dílem k mému uzdravení a jsem ráda, že mu to dnes mohu svým hlasem aspoň trochu oplatit. Savano, věřím, že zvítězíš!

 15. Vyhraješ! Přidávám hlas a držím palce.

 16. Brácho, sdílím, hlasuji pro Tebe a doporučuji všem přátelům.

 17. Luděk je úžasný,skvělý člověk a má můj obdiv.Hlasuji pro něj.

 18. Luďa si to právem zaslouží👍
  Tým Restaurant music Pubu FIČÁK

 19. Skvely chlap, profik kazdym coulem a zadnej namyslenec.

 20. Savana je renesanční bytost, zdá se mi, že je všude a umí úplně všechno, nevím, jak to dělá, ale vůbec nestárne a někdy má dlouhý vlasy po zadek a někdy je skoro na holohlavo …

 21. Savana ????? Srdíčková bytost…….kéž by takových lidí byli více…….nominaci si zaslouží

 22. Luďka bohužel osobně zatím neznám, ale jeho činností si velice vážím. Dávám hlas a fandím, je obrovský vzor mladým lidem 💖🌹💚

 23. Savana je skvělý moderátor a také úžasný člověk. Na jeho parádní vecerni příběhy na tehdejším radiu Čas asi nikdy nezapomenu.

 24. Luda je nejlepsi. Mame ho moc radi. At vyhraje 😉

 25. Pro mne velice pozitivní člověk. Právem si to zaslouží.

 26. Prostě super borec co nezkazí žádnou legraci…

 27. Přidávám se ke všem komentářům,které tu jsou 🙂

 28. SAVANA JE PROSTĚ NEJLEPŠÍ, TAKY HO MILUJU :*
  ZASLOUŽÍ SI BÝT VÍTĚZ (y)

 29. Senza chlap, chytrej,ví o čem mluví a má přehled. Rád ho poslouchám a držím mu pěsti!!!

 30. Savana je drobný človíček, který světu dává obrovskou pozitivní energii, má srdíčko na svém místě. Vážím si ho….

 31. Supr chlap,supr kamarád,supr muzikant,supr moderátor,supr supr supr,. SAVANA je prostě 1 (SUPER)

 32. už je asi po hlasování,ale našla jsem si ho kvůli fajn hláškám ,neboť poslouchám country radio stručně a vtipně občas něco dodá. A vypadá moc příjemně. Hodně štěstí a zdraví Savanno !!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *