OLOMOUC – Pozvánka na Moravský den

Vážené Moravanky, vážení Moravané, za náš spolek Moravská národní obec si dovolujeme vás co nejsrdečněji pozvat na slavnostní shromáždění do překrásného města Olomouce. V sobotu 1. června 2019 se zde na Horním náměstí bude, od 10:00 hodin, konat již 6. ročník slavnosti MORAVSKÝ DEN.
Tato naše již tradiční oslava Moravy a moravanství se koná jako součást programu SVÁTKŮ MĚSTA OLOMOUCE. Záštitu nad letošním Moravským dnem převzal hejtman Olomouckého kraje, pan Ladislav Okleštěk.
Také letos se můžete těšit na zajímavý kulturní program. Na pódiu se vám s ukázkami moravské lidové kultury představí prostějovský zpěvák a harmonikář, pan Karel Kekeši a dětský folklorní soubor Hanáčci, který sdružuje děti z Litovle a okolí.
Hlavním bodem dopoledního programu Moravského dne je předání ocenění významným představitelům veřejného života naší země Moravy za vítězství a nominaci v anketě „Osobnost Moravy“. Od 13:30 hodin se pak můžete těšit na závěrečnou komentovanou vycházku po krásách a pamětihodnostech barokní perly Moravy, města Olomouce. Průvodcem nám bude přední člen našeho spolku, pan Bc. Jaroslav Svozil.

Celá akce je plánována jako důstojná připomínka více než tisíciletých tradic Moravy, její bohaté historie a nezaměnitelné kultury nás Moravanů.

Svoji účast můžete potvrdit v následující události:
Moravský den – Událost na facebooku

Vážení přátelé, neváhejte a přijeďte do Olomouce na Moravský den. Také vy můžete svojí účastí přispět ke snahám o povznesení naší země Moravy na místo, které jí v České republice a v Evropě nejen právně, ale především morálně náleží. Budeme se těšit na vaši hojnou účast.

Za organizační tým

Stanislav Blažek, Fa.M.
předseda OS MNO Haná
svolavatel a hl. organizátor slavnosti Moravský den

Jedna odpověď na “OLOMOUC – Pozvánka na Moravský den”

  1. Velká škoda, že ve stejný den se konají dvě významné akce, které kolidují s vaší, a to Pochod smíření a Sněm Moravského zemského hnutí (znám více Moravanů, včetně mě:-), kteří by se rádi zúčastnili všech tří akcí).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *