Putování Moravou – setkání v arboretu Makču Pikču Paseka

Vážení přátelé, Moravanky a Moravané, v sobotu 24. srpna 2019 se pod záštitou OS MNO Haná uskuteční od 10:00 hodin v překrásném arboretu Makču Pikču Paseka tradiční, již deváté, SETKÁNÍ MORAVSKÝCH PATRIOTEK A PATRIOTŮ. Během tohoto přátelského srazu lidí s moravským srdcem se můžete setkat se zakladatelem této unikátní sbírky více než 4000 nejrůznějších rostlin, Osobností Moravy 2018, panem Ing. Radimem Slabým i paní Andreou, která je životní oporou tohoto skvělého botanika, znalce přírody a odborníka na úpravy okrasných ploch a zahrad. Účast přislíbili také další významní lidé nominovaní v této internetové anketě. Společně se projdeme rozlehlým areálem botanické zahrady, prohlédneme si jednotlivé skalničky, trvalky, stromy i keře. Můžete se těšit na překrásný výhled z vrcholových partií arboreta do krajiny Hornomoravského úvalu, na rovinu Hané a Uničovské tabule.

Pro ty z vás, kteří mají zájem o turistiku, bude připraven pěší, asi čtyřkilometrový, výstup do arboreta z nedaleké obce Dlouhá Loučka. Výstup není obtížný a je tedy vhodný i pro děti. Sraz účastníků pěšího výstupu je již v 9:00 hodin u předsedy oblastního sdružení MNO Haná, pana Stanislava Blažka na adrese: Na Fibichu 227, Dlouhá Loučka

Je nutné počítat se zaplacením vstupného do arboreta, které činí 60 Kč, pro důchodce 50 Kč, pro děti od 6 do 15 let je poplatek 25 Kč. Děti do 6 let mají vstup zdarma. Vítáni jsou také naši psí kamarádi.

Vážení příznivci Moravy, budeme se těšit na vaši hojnou účast. Nezapomeňte si doma úsměv a dobrou náladu.

Kontaktní údaje na pořadatele:

Stanislav Blažek
tel: 736 252 687
e-mail: blazek@zamoravu.eu

Pavel Lolek
tel: 723 232 052
e-mail: panpajalolku@seznam.cz

Kompletní fotogalerie z loňského ročníku na rajčeti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *