Zahájení 11. ročníku vlajkové iniciativy MNO

Vážení přátelé, Moravská národní obec zahajuje 11. ročník iniciativy „Za vyvěšování moravské vlajky“. V nejvýznamnější moravský svátek dne 5. července si připomínáme příchod slovanských věrozvěstů, patronů Moravy, sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. V tento den tradičně zavlají na budovách úřadů moravské vlajky.

Také v roce 2020 se obrátíme na představitele obcí a měst s výzvou k vyvěšení moravské vlajky ve svátek věrozvěstů. Tímto symbolickým aktem je vzdávána pocta Moravě, zemi našich předků, moravským tradicím, historii a kultuře. V loňském 10. ročníku se do této iniciativy zapojilo 1519 obcí a měst (nejen) na Moravě.

Výzva Moravské národní obce obsahuje kromě samotné žádosti o vyvěšení vlajky rovněž vysoce odborný text o historii a původu moravské žluto-červené vlajky. Nechybí ani tradiční doprovodná výzva ke zpřístupnění místních muzeí a pamětihodností dne 5. července zdarma nebo se slevou. Jejím cílem je poznávání Moravy a historie místa, kde žijeme.

Koordinací vlajkové iniciativy je pověřena Lenka Holaňová, regionálními zmocněnci jsou Stanislav Blažek, Eliška Plačková, Jaroslav Vyhnálek a Ing. Hynek Rusňák.

Aktuální informace o obcích, které 5. července vyvěsí moravskou vlajku (včetně seznamu památek) je možné sledovat na hlavní stránce Vyvěsíme, a na facebooku Chcu, aby na mojí radnici vlála moravská vlajka..

Přejete-li si, aby také ve vaší obci vlála 5. července moravská vlajka nebo máte zájem zapojit se do dalších akcí Moravské národní obce, volejte nebo pište koordinátorce:

Lenka Holaňová
1. místopředsedkyně Moravské národní obce
hlavní koordinátorka vlajkové iniciativy
Mobil: 604 527 832
E-mail: holanova@zamoravu.eu

VÝZVA MNO 2020 | STÁHNOUT

Bouzov

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *