Moravská národní obec ocenila práci starostů

Vážení příznivci Moravy, vy, kteří pravidelně věnujete svoji pozornost iniciativám Moravské národní obce, dobře víte, že v loňské anketě Osobnost Moravy 2020 byla nominována také trojice starostů z Olomoucka – pánové

Mgr. Radek Vincour, Viktor Kohout a Ing. Vladimír Navrátil.

Tito správní muži na svých místech si u veřejnosti vysloužili velký kredit především za svoji obětavost a skvělou organizační práci během izolace tohoto regionu během první vlny epidemie koronaviru. Z pohledu moravského vlastenectví je důležité zdůraznit, že jak obě krásná města Uničov a Litovel, tak větší obec Červenka patří už od úvodního ročníku v roce 2010 k pevným pilířům a oporám iniciativy Moravské národní obce nazvané „Za vyvěšování moravské vlajky“. Díky starostům jsou v Uničově, Litovli i Července ve významné moravské dny a svátky na radnicích pravidelně vyvěšovány moravské žluto-červené vlajky se zemským znakem, kterým je korunovaná vpravo hledící žluto-červeně šachovaná orlice na modrém štítu.

Pro nás organizátory ze spolku Moravská národní obec bylo velkou ctí předat těmto třem skvělým, vpravdě moravským starostům, přímo na jejich radnicích pamětní listy. Ty jim budou navždy připomínat jejich úspěch v podobě nominace na dnes již prestižní cenu „Osobnost Moravy“.

Vážení páni starostové, ještě jednou vám gratulujeme, přejeme vám mnoho dalších úspěchů. Budeme se těšit na další, pro náš spolek velmi cennou, spolupráci například prostřednictvím nové iniciativy Moravské národní obce nazvané „Vize pro prosperitu“.

Stanislav Blažek

předseda OS MNO Haná

Mgr Radek Vincour, starosta města Uničov
Viktor Kohout, starosta města Litovel
Ing. Vladimír Navrátil, starosta obce Červenka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *