ÚJEZD U UNIČOVA – Moravská vlajka na fotbalovém turnaji

V sobotu 21. července 2012 se na hřišti TJ Sokol Újezd u Uničova konala sportovní akce nazvaná Turnaj Újezdů.
 
 
 
 
 
 

 
Své fotbalové umění během celého dne předváděla mužstva jak z Moravy, tak ze sousedních Čech. Zúčastněná mužstva byla rozlosována do dvou základních skupin:
 
1)   Horní Újezd (okr. Přerov)
      Horní Újezd v Čechách (okr. Svitavy)
      Velký Újezd (okr. Olomouc)
 
2)   Újezd u Uničova (okr. Olomouc)
      Horní Újezd (okr. Třebíč)
      Pletený Újezd v Čechách (okr. Kladno)
 
Mužstva v základních skupinách bojují každý s každým. Do finále postoupí vítězové obou skupin. Obdobně se odehrají souboje o třetí a čtvrté místo, a dále pak o páté a šesté pořadí v turnaji.
 
     Využil jsem pozvání starosty Újezdu u Uničova pana Petra Přichystala k účasti na této přátelské fotbalové slavnosti. Velmi mne těší, že se opět projevila výborná spolupráce s představiteli samosprávy této pěkné rozlehlé obce. Už před zahájením celého turnaje byla na hlavní budově místního hřiště vyvěšena žluto-červená moravská vlajka se zemským znakem, společně s vlajkou pořádající obce. Díky předsedovi Místního sdružení MNO Přerovsko, panu Liboru Zrůbkovi, se naše Oblastní sdružení MNO Haná mohlo na této akci prezentovat předáním malého sponzorského daru pořadatelům v podobě dárkového balíčku s masážními a kosmetickými produkty společnosti Alpa.
Během mojí krátké účasti na této sportovní akci jsem měl možnost seznámit se s místostarostou obce Horní Újezd (okr. Přerov), panem Tomášem Koryčánkem. V krátkém rozhovoru jsem jej informoval o předmětu činnosti Moravské národní obce a především pak o záměrech a cílech naší tolik úspěšné iniciativy „Za vyvěšování moravské vlajky“ na radnicích. Pan místostarosta mi následně přislíbil, že se na své radnici postará o projednání celé iniciativy. Myšlenka vyvěšování moravské vlajky se mu velmi líbila. Následně se společně s dalšími příznivci Moravy a fotbalu nechal vyfotografovat nejen s vlajkou fotbalového klubu své obce Horního Újezdu, ale také s moravskou zástavou.
Konečné výsledky v době mé přítomnosti na turnaji nebyly ještě známé, ale to myslím není to podstatné. Důležité je, že se dále rozvíjí spolupráce s představiteli mnoha obecních a městských samospráv. Zvláště je potěšitelné, že se naše moravská vlajka — žluto-červená bikolóra se zemským znakem, dostává do povědomí všech běžných Moravanek a Moravanů.
Závěrem bych chtěl poděkovat pořadatelům tohoto fotbalového turnaje, především pak panu starostovi obce Újezd u Uničova, panu Petru Přichystalovi, za perfektní organizaci celé akce a dobrou spolupráci s našim sdružením.
 

Stanislav Blažek

 

předseda Oblastního sdružení MNO Haná

 
 
 


 

 

 

 

 

 
Posezení s pivem Litovel

 
Ze zápasu Horní Újezd (okr. Přerov) — Pletený Újezd (okr. Kladno)

 
Ze zápasu Horní Újezd (okr. Přerov) — Pletený Újezd (okr. Kladno)

 
Fanoušci fotbalového klubu Horní Újezd (okr. Třebíč)

 

 

 

 

 

 
Pan místostarosta obce Horní Újezd (okr. Přerov) s moravskou vlajkou

Jedna odpověď na “ÚJEZD U UNIČOVA – Moravská vlajka na fotbalovém turnaji”

  1. Tleskám a zdravím do Horního Újezdu! Je vidět, že máte vlajky rádi, jak obecní, tak klubová jsou pěkné. Výborný nápad hodný k následování dalšími moravskými oddíly. Jistě nésu první, keho to napadlo, když v TV říkali o jakémsi letním pražkém poháru, co třeba takový Moravsko-Slezský letní pohár?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *