28. ŘÍJEN – Pochod za Slovanskou epopej a Den svatého Rostislava

Začátkem minulého týdne, tj. 24. října 2011, začali Vladimír Novotný, Jiří Máca a PhDr. Jiří Kvapil připravovat novou aktivitu MNO, pracovně nazvanou „Autorské čtení“. Bližší podrobnosti budou sděleny později. 27. října vedl Stanislav Blažek úspěšné jednání s Ing. Zdeňkem Potužákem, starostou města Litovel, ohledně opětovného zapojení města do 3. ročníku iniciativy Za vyvěšování moravské vlajky na radnicích. Ve stejný den poskytl Mgr. Jan Studeník menší rozhovor pro ČTK, který se týkal osoby svatého Rostislava. Na 28. říjen rovněž připravil samostatný tématický příspěvek o tomto světci, jenž byl uveřejněn na webu MNO. Poselství pravoslavné církve k vyhlášení Roku svatého Rostislava naleznete zde.

 

LITOVEL - Stanislav Blažek a Ing. Zdeněk Potužák, starosta města Litovel

 
Rok svatého Rostislava

 

   Dne 28. října 2011 podpořili zástupci Moravské národní obce: Ing. Vojtěch ŘíhaMartin FrodlIng. Radim Vašica, svojí účastí štafetový Pochod za Slovanskou epopej, který uspořádalo město Moravský Krumlov. Motto akce zní: „Slovanská epopej patří do Moravského Krumlova. I já na tom trvám“. Ing. Říha poskytl TV Nova i rozhovor.
 

Polední události — Česká televize, začátek reportáže v čase 2.35.
Televizní noviny — TV NOVA, začátek reportáže v čase 14.10. Rozhovor s Ing. Říhou v čase 15.20.
V Moravském Krumlově lidé podepisovali petici za zachování epopeje — Novinky.cz
Pochod za Epopej — Ivančice
Kvůli Epopeji vyrazili lidé pěšky do Prahy — Znojemský deník

 

ROKYTNÁ - Ing. Vojtěch Říha a Martin Frodl s peticí v tubusu, která je určena pro pražské zastupitele

 
IVANČICE

 
HARTVÍKOVICE - Ing. Radim Vašica a předávka petice

 

   Na toto datum připadl i svátek svatého Rostislava, který byl v roce 1994 svatořečen pravoslavnou církví. Z iniciativy manželů Rusňákových, Pavla Lolka a Stanislava Blažka, zavlály na počest velkomoravského knížete Rostislava — na radnicích v Křižanovicích, Dražovicích, Hnojicích, Července, Dlouhé Loučce, Újezdě u Uničova, Babicích, Lipince a Mladějovicích — moravské žluto-červené vlajky — někde již podruhé. Součet míst není konečný, protože u mnohých radnic nemáme oficiální potvrzení.

 

DLOUHÁ LOUČKA - 28. října 2011

 
BABICE - 28. října 2011

 
ČERVENKA (s králem Ječmínkem) - 28. října 2011

 
KŘIŽANOVICE - 28. října 2011

 

   Chcete se i VY zapojit do týmu moravských patriotů z MNO nebo našich úspěšných aktivit? Neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: info@zamoravu.eu nebo telefonu: 731 183 041.

Vaše

 

Moravská národní obec — Za Moravu!

Jedna odpověď na “28. ŘÍJEN – Pochod za Slovanskou epopej a Den svatého Rostislava”

  1. Vlajka zavlála 28.10.2011 i v Novém Jimramově.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *